Jak připravit pravou velikonoční nádivku z kuřete

Rohlíky nakrájíme na kostičky a přelijeme mlékem. Po chvíli přebytečné mléko z rohlíků vymačkáme a rohlíky vložíme do mísy. K nim přidáme kousky masa, muškátový květ, nadrobno nasekanoukopřivu, sůl a rozšlehaná vejce.

Potřebné potraviny pro přípravu

  • 450 g kuřecího masa
  • 6 rohlíků
  • 250 ml mléka
  • 2 lžíce nasekaných mladých kopřiv
  • 1 lžíce rostlinného oleje
  • 4 vejce
  • muškátový květ

Bylinku na ozdobení

  • svazek pažitky

Průběh přípravy nádivky

Kuřecí maso zlehka naklepeme a opečeme po obou stranách na rozpáleném oleji. Po vychladnutí ho rozkrájíme na kousky.

Rohlíky nakrájíme na kostičky a přelijeme mlékem. Po chvíli přebytečné mléko z rohlíků vymačkáme a rohlíky vložíme do mísy. K nim přidáme kousky masa, muškátový květ, nadrobno nasekanou kopřivu, sůl a rozšlehaná vejce. Směs promícháme a urovnáme do nádoby.

Troubu předehřejeme na 190 °C a velikonoční nádivku pečeme tak dlouho, až bude její povrch růžový (zhruba 35 minut).

Těsně před podáváním nádivku ozdobíme nakrájeným svazkem pažitky.

Velikonoční nádivka - chutná příloha

Brambory

Kolik jídlo obsahuje kcal

525 kcal

Jak dlouho strávíte čas v kuchyni

60 minut

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5392 (vitejdoma.cz/kucharka#5304)


Přidat komentář