Ostružinové pizzy s broskvemi - recept

Ostružinové pizzy s broskvemi - ingredience pro 4 porce. Ochutnejte chutný recept na pizzy s vůní oříšků, mandlí. Lahodnou chuť zvýrazní broskve a lesní nebo koupené ostružiny.

Ostružinové pizzy s broskvemi - ingredience pro 4 porce

  • plát listového těsta o rozměrech asi 30 x 20 cm
  • 2 lžičky mletých mandlí nebo lískových oříšků
  • 4 broskve
  • 15 g ostružin
  • 2 lžíce cukru s vanilinem

Před podáváním

  • selský jogurt

Ostružinové pizzy s broskvemi - postup

Troubu předehřejte na 200 °C.

Listové těsto rozválejte na plát

o rozměrech přibližně 30 x 20 cm. Z vrstveného těsta vyřízněte dvě kolečka o průměru asi 13 cm. Jako vodítko použijte talířek těchto rozměrů. Kolečka přeneste na plech a obdobným způsobem si z těsta připravte další dvě.

Každé kolečko posypte ½ lžičky mletých mandlí nebo lískových oříšků a dejte je stranou.

Broskve překrojte na polovinu

vyjměte pecky a dužinu nakrájejte na tenké plátky. Plátky naskládejte dokola na těsto tak, aby kolem krajů zůstaly kousky odkrytého těsta. Ostružiny rozložte na jednotlivé pizzy a každou z nich posypte 1 1/2 lžičky cukru.

Pizzy dejte péct na 15 minut

nebo až těsto zezlátne a ostružiny změknou a začnou mírně karamelizovat. Dortíky přendejte na talířky a okamžitě podávejte, pokud chcete, se selským jogurtem. Tyto ovocné pizzy chutnají nejlépe do 15 minut po upečení, protože těsto poměrně rychle změkne.

Ostružinové pizzy s broskvemi - energetická hodnota

200 kcal

Doba přípravy ostružinové pizzy s broskvemi

30 minut

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5296 (vitejdoma.cz/kucharka#9018)


Přidat komentář