Recept na krabí tyčinky

Krabí tyčinky jsou lahůdkou pro milovníky mořských produktů. Jako příloha se vám bude nejvíce hodit rýže, ale také bílé rýžové skleněné nudle. Nezapomeňte na chutný zeleninový salát.

Ingredience na krabí tyčinky

  • balení krabích tyčinek
  • sójová omáčka
  • 1 střední cibule
  • 3 stroužky česneku
  • sůl
  • pepř

Krabí tyčinky a postup

Cibuli orestujte na oleji spolu s krabími tyčinkami nakrájenými na menší kousky (zhruba 2,5 cm). Přidejte rozmačkané stroužky česneku a dle chuti osolte a opepřete. Poté přidejte jednu lžíci sójové omáčky a nechte asi 4 minuty podusit.

Krabí tyčinky s vínem

Pokud by se vám recept zdál příliš obyčejný, můžete krabí tyčinky zlehka podlít červeným vínem a přidat sterilizovanou kukuřici či hrášek, případně žampióny. V tom případě, ale musíte řidší šťávu zaprášit škrobem.

Příloha ke krabím tyčinkám

  1. čínské nudle (nejlépe opékané)
  2. rýže

Doba přípravy krabích tyčinek

30 minut

Krabí tyčinky a jejich energetická hodnota na 1 porci

78 kcal

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id5217 (vitejdoma.cz/kucharka#5504)


Diskuze a zkušenosti

Hanička | 22.06.2009 13:08
Krabí tyčinky Moc dobrý recept, ten první ... :-) Díky.


Přidat komentář